08/01/2019

Hizmetler

Doğanyıldız İlaçlama Hizmetleri, halk sağlığı ve haşere kontrol sektöründe faaliyet göstermektedir. Personellerimizin tamamı konusunda uzmandır ve gerekli tüm yetki belgelerine sahiptir. Kullandığımız biyosidal ürünler TC Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü(WHO) tarafından onaylıdır.

Haşere ilaçlama; insanların yaşam alanlarında görülen böcek, haşereler ve sürüngenler için yapılan bir işlemdir. İnsan sağlığını ve doğayı tehdit etmemek için profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekir. Bu firmalar ülkemizde il sağlık müdürlüğü gözetiminde ve izin belgeleri ile hizmet verirler.

İlaçlama yaptırmadan önce haşere sorunu ve ilaçlanacak alan hakkında bir ön bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü ilaçlama firmasını aradığınızda sizden istenilen ilk bilgi alanın büyüklüğü ve haşere problemi olacaktır. Günümüzde ilaçlama şirketleri yaşam alanlarının olduğu her yerde hizmet vermektedir.

İlaçlama Çeşitleri Nelerdir?

İlaçlama türleri haşerenin ve ilaçlanacak alanın durumuna ve türüne göre farklılık göstermektedir. Genellikle yapılan mücadele sıvı uygulama olarak bilinir. Bu sıvı ilaçlama özel bir makine ile püskürtme ya da dumanlama olarak ikiye ayrılmaktadır. Kapalı alanlarda genellikle tercih edilen bu iki uygulama türünde kullanılan ilaç aynı dozajda olup uygulama tekniği farklılık göstermektedir.

Sıvı uygulama kendi arasında iki farklı ilaç ile gerçekleştirilmektedir. Kokulu sıvı ilaçlama ve kokusuz sıvı ilaçlamadır.

Kokusuz Sıvı İlaçlama

Genellikle insanların isteklerine bağlı olarak ve sadece hastane gibi özel amaçla kullanılan birimlerde tercih edilmektedir.

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama tüm açık ve kapalı alanda kullanılabilirken etkisi en hızlı alınan yöntemdir.

Jel İlaçlama

Macun kıvamında bir tüp içinde yer alan ve tamamen doğal olan bu ilaç yürüyen haşere grubunda hamam böceği ailesi için etkili bir ilaçlama şeklidir.. Haşerenin yediğinde ölümünü gerçekleştiren bu sistemde alanı kapatmaya veya öncesi ile sonrasında temizlik yapmaya ihtiyaç yoktur.

Fare İlaçlama

Kemirgenler için iki farklı uygulama eş zamanlı olarak uygulanır. Öncesinde alan kapatılarak sıvı ilaçlama yöntemi uygulanır ve ardından geçiş noktalarına özel fare ilacı parçalar halinde bırakılarak fare ile mücadele bitirilir.

Fare ilaçlama da dış alanlarda ise istasyon kurulumu ile mücadele gerçekleştirilir. Kilitli bir terminal, köşe ve farenin geçiş noktlarına yerleştirilerek içerisindeki yemin dış doğa şartlarından ve insan, kedi, köpek gibi canlılardan korunması amaçlanır. Dönemsel olarak içindeki fare yemi değiştirilerek uzun süre koruma sağlanabilir.